1 Haziran 2008 Pazar

Babalar Günü Hediye

Babalar günü anneler gününe çok benzemektedir. Aslında çıkışı her ne kadar belirli olaylara dayandırılsada aslında anneler günü annelerimize gösterdiğimiz onurlandırmayı bir nevi babalar için de yapma girişimidir. Belkide babaların daha annelere göre daha az bu konuda kafa yormasındamıdır, babalar daha az duygusala olmalarından mıdır bilinmez ama babalar günü anneler günü kadar çok ön planda değildir.

Anneler gününde annenize hediye almadığınızda anneniz üzelebilir ama bir çok baba için babalar gününü siz hatırlatmasanız haberi bile olmayacaktır. Ama babalar günü babanınız bu özel gününü kutlamanız belki bir de hediye almanız onu inanın çok sevindirecektir.

Annenize kendi gönlünüzden geçen annenizin işine yarıyacak bir hediye almanız yada kendi ellerinizle hazırlamanız onu ne kadar mutlu edecekse babanız için de aynısı geçerlidir. Nitekim babalara hediye alma konusuda biraz zordur. Bir anneyi ona alacağınız bir çiçek çok sevindirecektir fakat benzer bir çiçek hediyesi aynı derecede etkilermi bilinmez. Bu konuyu çiçek kurye yetkililerine sorduk. Cevap tam beklediğimiz kadar olmasa da tahminlerimiz doğrultusunda çıktı. Babalar gününde anneler gününe göre 1/3 çiçek siparişi geliyormuş. Bu da demek oluyor ki anneler günü 3000 çiçek satılıyorsa babalar günü 1000 çiçek satışı oluyormuş. Biz bu kadar da beklemiyorduk. Yani çiçek hala babalarınıza alabileceğiniz bir hediye olarak gözükmekte.

Babalarınız için başka bir hediye olan saat için de araştırma yaptık. Babalar günü ve öncesi saat satışlarında gözle görünen bir artış oluyormuş. Burada ilginç nokta ise babalar günü için alınan saatlerin genelde lüks marka saatler olduğu.

Babalar için son bir kaç yıldır alınan hediyeler kısmında tütün ürünleri ve malzemelerinde gözle görülür bir düşün yaşandığını hatta piyasada çok fark edilmediği konusundaki edindiğimiz bilgiler çocukların artık babalarının tütün ürünleri konusunda desteklemediklerini göstermekte. Tahminimiz bu son yasaklardan itibaren daha çok nikotin bantları hediye edilebilir. :)

Babalar için vazgeçilmez hediyelerden olan gömlek, gravat gibi tekstil ürünleri ise genelde hediye seçimini son güne bırakmış kişiler tarafından seçilmekte.

Yazımızın devamı ilerki günlerde.

1 yorum:

  1. mFGCVt rrnpdxkzxnku, [url=http://oxfbmhhwnnid.com/]oxfbmhhwnnid[/url], [link=http://qnfcyvskofee.com/]qnfcyvskofee[/link], http://wkmyiyjfztyh.com/

    YanıtlaSil